Jak wybrnąć z kredytowych kłopotów?


Zakup mieszkania to wydarzenie, które w naszym życiu powinno mieć wydźwięk pozytywny. Jednak nie zawsze tak jest. Wiele osób przy okazji zakupu własnych czterech kątów wpadło w pułapkę. kredyty frankowe prawnik.

Mowa tutaj o posiadaczach kredytu we frankach. Dlaczego kredyt we frankach stał się pułapką dla wielu z nas? Przecież zakup mieszkania na kredyt jest praktyką, która jest powszechna od wielu lat. Jednak kredyt frankowy to była konstrukcja obarczona wyjątkowo dużym ryzykiem dla kredytobiorcy. O takim ryzyku banki zazwyczaj nie informowały w sposób jednoznaczny. Efektem wzrostu kursu franka szwajcarskiego było to, że tysiące kredytobiorców zaczęły płacić znacznie wyższą ratę bez efektu pomniejszania się kwoty kredytu pozostałej do spłaty. W wielu przypadkach kurs franka obliczany był w sposób niejasny i przez to była dowolność w ustalaniu aktualnej wysokości raty.

Czy może zrobić dziś posiadacz kredytu we frankach? Dochodzenie swoich praw nie jest łatwe. Wiele z banków nie skłania się ku polubownemu rozwiązywaniu sporów. Dlatego frankowicze często dochodzą swoich praw na drodze sądowej. W wielu przypadkach rozstrzygnięcia są korzystne dla posiadaczy kredytu. Dlatego warto być na bieżąco z tematem. Pomóc może też konsultacja z prawnikiem. Nikt z kredytobiorców nie stoi na przegranej pozycji.

Polecane: biuro detektywistyczne Poznań.